Fethiye Çalış Plajı

 Fethiye Çalış Plajı


  Fethiye denince akla  hepsinden önce birbirinden güzel koyları ve plajları gelir. Bunlardan biri de Fethiye Çalış Plajı ( Çalış beach ) dır. Spor aktiviteleri, gezilecek yerlerini ve gece hayatını da unutmamak gerekir.

 

çalış plajı spor aktiviteleri


Fethiye’nin en bilinen ve tercih edilen plajlarından biridir. Şehir merkezine 6-7 km uzaklıktadır. Plaj ve çevresinde her bütçeye göre otel, motel, pansiyon, apart gibi konaklama merkezleri bulmak mümkün. Plaj talep edeceğiniz şezlong, şemsiye gibi ekstra hizmetler dışında tamamen ücretsizdir. Kısa aralıklarla Fethiye’nin merkezinden sefer yapan dolmuşlara binerek 10 dakikalık kısa bir yolcuğun ardından Çalış plajına ulaşabilir veya yine aynı yolla Fethiye’nin şehir merkezine gidebilirsiniz. 

 

calis beach

 

Çalış Plajı önünde dağ vb. gibi bir engel olmadığı için çok rüzgar alır ve bu sebeple dalga boyları yüksektir. Bu sebeple eğer bir sörf tutkunuysanız burası sizin için mükemmel bir fırsat. Aynı zamanda biraz adrenalin yaşamak isteyen tatilciler içinde birçok spor aktivitesi barındırıyor. Bunlardan kitesurf ve windsurf , muz, kano (rüzgar sörfü) sadece bazıları. Su aktivitelerinin yanın da Paragliding ( Yamaç Paraşütü) gibi sporlar da mevcut.

 

çalış plajı kıdrak plajı

 

 
Çalış Plajı kabataslak olarak 2 bölümden oluşur. İlki Çalış Plajı, ikincisi Koca Çalış Plajı. İkisinin farklı Çalış Plajı'nın çakıl taşı ve ince kumla karışık bir sahili varken Koca Çalış Plajının sahili tamamen çakıl taşlarıyla kaplıdır. Sahil etrafında bir çok lüks site, villa otel-motel bulunur. Fethiye Ölüdeniz ile aralarında 9 km vardır.

 

Kıdrak plajı

 

Katrancı Koyu, Gemiler Koyu , Fethiye Küçük Samanlık Koyu, Kıdrak Plajı, Günlüklü Plajı ve Fethiye Oyuk Tepe Koyları gibi diğer popüler plajlarına da ulaşımı kolaydır. Kısa bir yolculuk ile saydığımız diğer plajlara ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

st nicholas


Adrenalin ve yüzmenin dışında Çalış Plajı romantik çiftler için de unutulmaz anılar bırakabilir. Akşam vakti, batma saatlerinde Güneşin; Fethiye Körfezi üzerinde, kırmızı ve sarının bütün tonlarıyla yaptığı dans gösterisini izlemek  sizlere unutulmaz bir haz yaşatacak. 
Çalış Plajı sakinlik ve dinginlik arayan aileler için ideal bir plajdır. Sakinlik ve dinginliğinin yanı sıra çılgınlık sınırlarını zorlamasa da güzel bir gece hayatı vardır. Türk müzik kültürünün bir parçası olan türkülerin söylendiği  Türkü barların yanında disco ve gece kulüpleri de mevcuttur.

Fethiye’ye yolunuz düşerse Çalış Plajı’na uğramayı unutmayın.

Anasayfa » Duyuru ve Blog » Fethiye Çalış Plajı

Dalaman Transfer

Fethiye Transfer

Marmaris Transfer