İçmeler Marmaris

İÇMELER HAKKINDA

 

İçmeler Koyu

 

   Marmaris'e 8 km uzaklıkta olan şirin bir koy olan İçmeler yirmi yılı aşkın bir süredir modern ve popüler bir tatil yöresidir. Marmaris'e nazaran daha sakin ve sessiz olan beldeye ulaşım imkanı çok kolaydır. Yeşil ve mavinin iç içe olduğu bu şirin beldenin nüfusu yaklaşık 10 bindir. Günlük hayatın stresinden ve koşuşturmasından uzaklaşıp, ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız İçmeler Koyu sizin için biçilmiş kaftan.

 

İÇMELER'DE ULAŞIM İMKANLARI

 

İçmeler Minibüs Hattı

 

   Marmaris ve İçmeler içerisinde ulaşım imkanları kolay ve pek çok çeşidi mevcuttur. Bunlardan bazıları; Dolmuş, transfer arabaları, taksi ve araç kiralama gibi yollardır. Marmaris'in merkezinden turuncu renkli dolmuşlarla İçmeler'e gelebilirsiniz. Şehir dışından ise çevre illerden ve büyükşehirlerden Marmaris'e direk otobüs seferleri mevcuttur. Havayolunu kullanan  ve yurtdışından gelen misafirlerimiz için Transfer ve servis hizmetleri vardır. Zaten ulaşım aracına havalimanından gelmek için ihtiyacınız var. Şehir içi ulaşımınızı araç kullanmadan yürüyerek yapmanız mümkün. Çevreyi kendiniz keşfedebilirsiniz.

 

İçmeler'de Zamanı Nasıl Geçirebilirim? Yapabileceğim Aktiviteler?

 

İçmeler su Sporları

 

 Tatil seçimini İçmeler'den yana kullanan turistler genel olarak plajlar da ve denizler de tatilini geçirmektedir. Aradığınız herşey mevcut olduğu için konakladığınız otel, pansiyon gibi yerlerden uzaklaşmanız gerekmiyor. Plaj ve denizin yanı sıra su sporları da bölgede oldukça popüler ve kullanımı fazla. Kano, muz, parasailing aklınıza gelen daha nice aktivitelere katılma imkanınız İçmeler'de mevcut. Farkılılık olsun isteyenler için bölgeden kalkan ve plajları ziyaret eden günübirlik tekne turları da mevcut. Tekne turları ile ziyaret edebileceğiniz plajlar arasında İztuzu ve Dalyan plajları yer alıyor. Marmaris'e tatile gelip günübirlik bir tekne yolculuğuyla diğer bir turizm merkezi olan Dalyan'ı ve dünyaca ünlü Caretta-caretta kaplumbağalarının yavrulama ve  koruma alanı olan İztuzu plajını da ziyaret edebilirsiniz. Altın rengi kumu, eşssiz manzarası ile Kleopatra Plajı da tekne turlarıyla görüp yüzebileceğiniz diğer plajlar arasında yerini alıyor. Her yaştan insana hitap eden bu beldeyi mutlaka ölmeden önce yapılacaklar listenize eklemesiniz.

 

İÇMELER MUTFAĞI VE YEMEK ÇEŞİTLERİ

 

Ege mutfağı

 

Tipik Ege ve Akdeniz mutfağının özelliklerini taşıyan İçmeler mutfağında zeytinyağlı, ot yemekleri, salatalar, bitkisel gıdalar ön plandadır. Sebzelerin yanında tüm balık .çeşitlerini hergün taze çeşitli şekiller de servislerle ve pişirilme teknikleriyle yemeniz mümkün. Ne de olsa turizm kasabası olmasının yanı sıra aynı zamanda da balıkçı kasabası! Yerel mutfağında öne çıkan başlıca yemekler; Katmer, çıtırdak tatlısı, börülce, çıntar, karpuz reçeli gibi lezzetlerdir. Hangi yörenin mutfağı olursa olsun Türk'lerin ortak tadı ve geleneksel yemekleri arasında olan Türk kebabı ve köftesi burada da tahtını korumaktadır.

 

Biz de www.yildiztranfer.com olarak İçmeler Marmaris yazımız ile bu güzel tatil beldemizi sizlere en güzel şekilde anlatmaya ve açıklamaya çalıştık. Şimdiden İyi Tatiller.

 

Anasayfa » Duyuru ve Blog » İçmeler Marmaris

Dalaman Transfer

Fethiye Transfer

Marmaris Transfer