Marmaris Gezi Rehberi

Marmaris Doğayla İç İçe Bir Güzellik

     Ege bölgesinde bulunan Muğla iline bağlı bir tatil cenneti Marmaris. Yaz aylarının sıcak ve kurak geçtiği ilçede kış ayları ise ılıman ve yağışlıdır. Mayıs ile Eylül ayları arasında yağış neredeyse hiç yoktur. Marmaris'e karayolu ile bütün çevre illerinden otobüs seferleri yapılmaktadır. Deniz yoluyla ulaşmak isteyenler için Bodrum ilçesine bağlı dört marina ile beraber kruvaziyer yanaşma iskelesi mevcuttur. Hava yolunu tercih edecekler için ise iki adet havalimanı mevcuttur. Yakın olanı Bodrum-Milas havalanı 140 km uzaklıktadır. Yakın olan Dalaman havalimanı ise 92 km (bir saat)  uzaklıktadır.

 

Marmaris Gezi

 

Marmaris'te Gezilecek Yerler ve Öneriler

1. Koy Cenneti Marmaris

    Bütün koyları birbirinden güzeldir ve hepsini gezmek zaman alacaktır. Fakat harcayacağınız bu zamanın her saniyesine değeceğinden şüpheniz olmasın. Çiftlik, Bördübet, Kumlubük, İçmeler, Selimiye, Bozburun, Turunç keyifle vakit geçirebileceğiniz koylardan bazıları.

 

Marmaris İçmeler Koyu

 

2.Kültürlerin Beşiği Marmaris

     Bir yeri tanımak istiyorsanız önce oranın tarihinden başlamalısınız. Marmaris'in tarihi milattan önce 400 lere kadar dayanır. O dönemden günümüze kadar bir çok uygarlığa ve medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetlerin izlerini ve kalıntılarını günümüzde hala görmek mümkündür.

  • Marmaris Kalesi

 

Marmaris Kalesi

 

  • Hafsa Sultan Kervansarayı

 

Marmaris Hafsa Sultan Kervansarayı

 

  • Sarıana Türbesi

​​​​​​​

Marmaris Sarıana Türbesi

 

  • İbrahim Ağa Camii

​​​​​​​

Marmaris İbrahim Ağa Camii

 

  • İyilik Kayalıklarındaki Arkeoloji Parkı

​​​​​​​

Marmaris İyilik Kayalıkları Arkeoloji Parkı

 

  • Büyük Çarşı (Bedesten)

​​​​​​​

​​​​​​​Marmaris Büyükçarşı

 

  • Taşhan ve Kemerli Köprüsü

​​​​​​​

Marmaris Taşhan ve Kemerli Köprüsü

 

3. Marmaris Plajlarının Tadını Çıkarın

   Masmavi bir deniz, yumuşak bir kumsal ve sıcak bir güneş üçlüsü sizin tatilinizin vazgeçilmezi ise Marmaris sizin için doğru tercih. İngiliz The Guardian gazetesinin yayınladığı '' Türkiye'nin en güzel 10 Plajı'' arasında Marmaris'in plajları başı çekiyor. Bu plajlardan en güzelleriniden bazıları İçmeler PlajıTurunç Halk PlajıCennet Adası PlajıSedir Adası PlajıUzunyalı PlajıBoncuk Koyu Plajı sadece birkaçı. Listeye eklemediğimiz plajlar da en az eklediklerimiz kadar güzel. Vaktiniz varsa hepsine gitmelisiniz.

 

Marmaris Plajı

 

4.Deniz, Doğa ve Spor Aktiviteleri ile Tatilinizi Daha Eğlenceli Hale Getirin

   Tatilinize renk katmak istiyorsanız Marmaris'te seçeneğiniz bol olacak. Değişik heycanlar tatmak, biraz adrenalin yaşamak ve eve döndüğünüzde güzel deneyim ve anılar bırakmak istiyorsanız çeşitli doğa ve spor aktivitelerini denemezi tavsiye ediyoruz. Parasailingjet skiflyboardyelkenbananakano gibi su sporlarının yanı sıra jeep safaritrekkingbisikletyamaç paraşütü gibi deneyebileceğiniz yan aktiviteler de bulunuyor.

 

Marmaris Parasailing

 

5.RENKLİ VE CAPCANLI MARMARİS GECE HAYATI

Bir tatili tatil yapanın gece hayatı olduğunu düşünenler için doğru adres. Havanın kararmasıyla başlayan ve günün ilk ışıklarına kadar devam eden hareketlilik ve müzik eğlenceyi doruklarına çıkarıyor. Marmaris barlar sokağında bulunan birçok eğlence merkezi ve gece kulüpleriyle tatil hiç bitmesin isteyecekseniz.

 

Marmaris Gece hayatı

 

Biz de www.yildiztranfer.com olarak Marmaris Gezi Rehberi ile bu güzel tatil beldemizi sizlere en güzel şekilde anlatmaya ve açıklamaya çalıştık. Şimdiden İyi Tatiller.

 

 

 

Anasayfa » Duyuru ve Blog » Marmaris Gezi Rehberi

Dalaman Transfer

Fethiye Transfer

Marmaris Transfer