Ölüdeniz Fethiye Hakkında

Ölüdeniz Tanıtımı

Muğla ilimizin Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz aslında bir göl niteliğindedir. İngilizce'de Blue Lagoon yani ( Mavi Gölcük) olarak ifade edilir. Marmaris ve Bodrum gibi önemli merkezlerle birlikte turistlerin en çok ziyaret ettiği bölgeler arasında yer alır. Türkiye'nin uluslararası tanıtım filmlerinde de en başlarda gösterilir. Yeşil ve mavinin iç içe girdiği eşssiz doğasıyla Ölüdeniz, ziyaretçilerine harika bir Türkiye tatili yaşatıyor. 2006 yılında bağımsız bir kuruluş tarafından yapılan oylamada Dünyanın en güzel plajı seçilmiştir. Ülkemizdeki Mavi Bayraklı Plaj'lardan birtanesidir. En kötü hava şartlarında ve şiddetli rüzgarlarda dahi durgun ve sakin sularıyla dikkat çeker. Ölüdeniz denmesinin sebebi de budur. En eski uygarlıklarda bile gözde olan bölge günümüzde de bunu sürdürüyor. Bu bölge ilk çağ uygarlıklarında Işık ve Güneş ülkesi, orta çağ medeniyetlerinde Uzak Diyar ve Su Diyarı olarak adlandırılıyordu. Masmavi bir gökyüzü altında sıcak havada güneşlenirken tatilinizin hiç bitmesin isteyeceğiniz yerin adıdır Fethiye Ölüdeniz. Burada yüzebileceğiniz pek çok plaj mecvut. Belçekız Plajı, Kıdrak PLajı, Kumburnu Plajı bunlardan bazılarıdır. Plajların yanısıra Ölüdeniz etrafında gidebileceğiniz Kelebekler Vadisi ( Butterfly Valley), Water World Aqua Park gibi yerler de mevcuttur. İsterseniz Ölüdeniz'in kısaca tanımamızın ardından burada neler yapılabilir ve nereleri gezebiliriz sorularına cevap arayalım.

 

Ölüdeniz Fethiye

 

Ölüdeniz Fethiye Gezi Rehberi

Dünyanın açık ara en iyi plajlarından olan Blue Lagoon Plajı şüphesiz listenin başını çekmelidir.  Fethiye tatilinizi mutlaka sakin ve berrak suyuyla, ücretli olarak girilen, bölgeye adını da veren Blue Lagoon Plajı'na girmeden bitirmeyin.

 

Blue Lagoon

 

Bir diğeri de Ölüdeniz Tabiat Parkı. Diğer bilinen adıyla Ölüdeniz Milli Parkı. Ağaçların altında dinlenip tertemiz sularında yüzebileceğiniz park 1978 senesinden beri ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Ölüdeniz tatilinizde gezebileceğiniz yakın çevredeki güzelliklerden biri olan park; orman ile denizi bir araya getiriyor.

 

Ölüdeniz Milli Parkı

 

Paraşütle atlamak, havada Ölüdeniz'i seyrederek süzülmek harika bir his. Ve kendi arabanızla dağ'a dar ve dik yollardan çıkarken adrenalini damarlarınızda hissedeceksiniz. Nereden mi bahsediyoruz? Tabi ki Babadağ. 2000 metre yükseklikten Ölüdeniz'in enfes manzarasını seyretmek mümkün. Dilerseniz işinde uzman ekipler tarafından yamaç paraşütü ile atlayarak bu hissi de tecrübe edebilirsiniz. Bunun yanında atv gezileri yapabilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilir ve kamp yapabilirsiniz.

 

Babadağ

 

Mutlaka ama mutlaka görmeniz gereken bir başka yer ise Kelebekler Vadisi (Butterfly Valley). Eşsiz manzarası hafızanıza kazınacak ve döndüğünüzde evinizin duvarına resmini asmak isteyeceksiniz. Vadide dilerseniz manzarayı seyredebilir, dilerseniz denize girebilirsiniz. Fethiye'den günübirlik tekne turları ile veya kendi aracınızla ulaşabileceğiniz Kelebekler Vadisi, adını her dönem uçuşan rengarenk kelebeklerden alıyor.

 

Kelebekler Vadisi ( Butterfly Valley)

 

Arkadaşlarınızla ve ailenizle eğlenceli bir gün geçirmek istiyorsanız Ölüdeniz'de size uygun bir yer biliyoruz. Water Worl Aqua Park. Çocuk kulüplerinden, nehirlere, dalga havuzlarından, devasa kaydıraklara bir çok özelliği bulunan park içinde bulundurduğu cafe ve restorantlarla size unutulmaz eğlenceli bir gün yaşatacak gibi duruyor. 0-5 yaş için ücretsiz, 5-11 yaş için 35 Türk Lirası, Yetişkin için 45 Türk Lirası ücreti olan park sizleri bekliyor.

 

Water Worl Aqua Park

 

Fethiye'nin her karışı birbirinden güzel. Biz de sizler için ufak bir derleme yaptık. Yazdıklarımız bunlardan sadece birkaçı. Ölüdeniz'e yolunuz düşerse saydığımız yerleri mutlaka gezmelisiniz. Dalaman Havalimanı'ndan gideceğiniz her yöne olan seferlerimiz ile sizleri konaklayacağınız konuma kadar Yıldız Transfer olarak vip transfer hizmeti ile taşımaktan mutluluk duyarız.

 

 

Anasayfa » Duyuru ve Blog » Ölüdeniz Fethiye Hakkında

Dalaman Transfer

Fethiye Transfer

Marmaris Transfer